Ubezpieczenie w góry

Ubezpieczenie w góry

Każdego roku turyści decydują się na wyprawy w góry. Piesze wędrówki po górach to niesamowite przeżycie, warto jednak zadbać o kilka rzeczy przed ich rozpoczęciem. Miejsce noclegowe to podstawa, jednak warto również zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa. Na rynku znaleźć można wiele ofert ubezpieczenia turystycznego. Umożliwia ono pokrycie kosztów przy ewentualnym nieszczęśliwym zdarzeniu.

Akcje ratunkowe w górach

Na rynku znaleźć można wiele ofert ubezpieczeń turystycznych

Polska jako jeden z nielicznych krajów nie oczekuje od turystów zapłaty za przeprowadzenie akcji ratunkowych. Nawet jeśli turyści wykazują się skrajnym niedbalstwem. Wybierając się na wycieczkę w góry warto zwiększyć swoje bezpieczeństwo używając choćby odpowiedniego ubioru czy obuwia.

Poza granicami Polski akcje ratunkowe przeprowadzane w górach są odpłatne. Oznacza to, że w przypadku zaginięcia na szlaku turysta zostanie obciążony kosztami ratowniczymi. Mogą one być bardzo wysokie, dlatego warto zadbać o wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na wyprawy górskie

Na rynku znaleźć można wiele ofert ubezpieczeń turystycznych. Wiele z nich przeznaczonych jest specjalnie dla amatorów górskich wędrówek. Prawdziwi pasjonaci górskich wędrówek wykupują polisę ubezpieczeniową na cały rok. Na szczęście ubezpieczenie w góry (którego ofertę znajdziecie tutaj: bezpiecznypowrot.pl) wykupić można również na jednorazową wyprawę.

Dobre ubezpieczenie górskie będzie oferowało wiele udogodnień, takich jak zwrot kosztów akcji ratunkowych czy opiekę medyczną. W przypadku akcji ratunkowych poza granicami Polski, koszty mogą okazać się bardzo wysokie. Szczególnie jeśli do przeprowadzenia akcji niezbędny jest helikopter.

EKUZ to nie wszystko

Ludzie błędnie zakładają, że posiadając EKUZ nie muszą martwić się o ubezpieczenie. Nic bardziej mylnego, ponieważ Europejska Karta Ubezpieczenia Turystycznego nie pokrywa wielu rzeczy. Dokument ten może posiadać każdy mieszkaniec terenu Unii Europejskiej posiadający ubezpieczenie. Jednak EKUZ nie pokrywa w żaden sposób kosztów ewentualnej akcji ratunkowej czy rehabilitacji.

Tylko dobre ubezpieczenie w góry może zapewnić zwrot kosztów leczenia czy akcji ratunkowych. Decydując się na zakup takiej polisy ubezpieczeniowej, warto dokładnie przejrzeć jej regulamin. Wiele ofert posiada opcję gwarantowanego zwrotu do konkretnej kwoty.

Tylko dobre ubezpieczenie w góry może zapewnić zwrot kosztów leczenia czy akcji ratunkowych

Regulamin ubezpieczenia

Niezmiernie istotne jest przestrzeganie regulaminu ubezpieczenia. Wypicie kilku drinków na stoku może skutkować odmową wypłaty ubezpieczenia po wypadku. Warto również pamiętać, że wyprawy górskie na duże wysokości są traktowane jako sport i wymagają wykupienia dodatkowych składowych ubezpieczenia. Dobrym pomysłem jest więc dokładne zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych nerwów.

Wyprawy w góry dają sporo satysfakcji, mogą jednak być niebezpieczne. Nawet najbardziej zaprawieni turyści mogą ulec wypadkowi e górach. Wówczas niezbędna jest akcja ratunkowa. W wielu krajach pomoc ratownictwa górskiego jest niesamowicie droga. Dlatego wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia górskiego może okazać się niezbędne.