Ubezpieczenie na górskie wyprawy

Ubezpieczenie na górskie wyprawy

Górskie podróże cieszą się ogromną popularnością. Polacy stali się miłośnikami nie tylko polskich gór, ale i dalekich zagranicznych wypraw.

Dzięki komercyjnym firmom alpejskie szlaki stały się dostępne nawet dla amatorów. Popularyzacja alpinizmu i taternictwa wpływa na upowszechnianie górskiej kultury. Warto pamiętać jednak, że wspinaczka jest tak samo pięknym, jak i niebezpiecznym sportem. Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, nie zapominajmy o ubezpieczeniu.

Czym jest polisa górska?

Cała otaczająca nas rzeczywistość funkcjonuje w warunkach ryzyka związanych z występowaniem warunków losowych. Podróże górskie również obarczone są taką możliwością. Na szczęście dziś można ubezpieczyć już prawie wszystko.

Górskie podróże cieszą się ogromną popularnością

Ubezpieczenie w góry (bezpiecznypowrot.pl) to nic innego, jak umowa pomiędzy ubezpieczycielem, a klientem wybierającym się na górskie wyprawy.

Ubezpieczenie chroni przed negatywnymi skutkami finansowymi realizowanych wypraw. W przypadku jakiegokolwiek wypadku ubezpieczony uwalnia się od poniesionych strat finansowych.

Wybierając polisę, uwzględnić należy charakter wyjazdu. Ubezpieczenie dla alpinistów wybierających się na wielotygodniowe wyprawy różnić się będzie od ubezpieczenia taterników.

W samych Tatrach rocznie przeprowadzanych jest kilkaset akcji ratowniczych. W większości krajów ratownictwo górskie nie jest refundowane, co oznacza, że w przypadku braku dodatkowego ubezpieczenia koszty pokrywa poszkodowany.

Prawidłowo dobrana polisa górska powinna chronić klienta przed skutkami finansowymi w chwili udzielenia pomocy i dalszego leczenia. Koszty służby zdrowia są ogromne, dlatego warto ubezpieczyć każdy dzień górskiej wędrówki zarówno w Polsce, jak i poza nią.

W samych Tatrach rocznie przeprowadzanych jest kilkaset akcji ratowniczych

Co powinno zawierać ubezpieczenie górskie?

Wybierając ubezpieczenie, oprócz wskazania miejsca i czasu wyprawy należy zwrócić uwagę na wiele czynników, między innymi:

  • Koszty leczenia. Ubezpieczenie powinno obejmować każdy dzień pobytu w szpitalu.
  • Pokrycie kosztów akcji ratowniczej i ewentualnej akcji poszukiwawczej.
  • Ubezpieczenie bagażu oraz całego sprzętu wykorzystywanego w wyprawie.
  • Koszty transportu. W przypadku zagranicznych wypraw, warto aby polisa uwzględniała koszty transportu do kraju.

Taternictwo i alpinizm nazywane są sportami podwyższonego ryzyka. Wzięcie pod uwagę powyższych czynników pozwoli klientowi zaoszczędzić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Ubezpieczenie górskie powinno zostać indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.