Przed czym chroni OC rowerzysty?

Przed czym chroni OC rowerzysty?

Bez względu na porę roku oraz panujące warunki atmosferyczne przybywa coraz więcej pasjonatów i miłośników dwóch kółek. Z pewnością rower stał się pewną formą aktywności fizycznej. Zapewne nie wynika to z naśladownictwa innych, lecz przede wszystkim z korzyści dla własnego zdrowia. Zarówno uprawianie kolarstwa wyczynowo, jak i codzienny dojazd do pracy bądź nawet jazda dla przyjemności wiąże się z nieoczekiwanymi zdarzeniami. Bez względu na rodzaj posiadanego roweru, a tym samym sposób uprawiania treningu warto pomyśleć o ubezpieczeniu pojazdu.

Ubezpieczenie roweru i rowerzysty dla amatorów dwóch kółek

Bez wątpienia jazda rowerem przynosi wiele korzyści. Wybór dwóch kółek zamiast czterech jest coraz bardziej propagowany nie tylko przez media. Tym samym rośnie świadomość wielu nieprzewidzianych wydarzeń związanych z zabezpieczeniem się od pokrycia wydatków poniesionych w wyniku jakiegokolwiek wypadku. Ubezpieczenie OC rowerzysty – Pewnienarower.pl chroni osobę, która spowoduje szkodę na osobie lub mieniu. Zawarta polisa natychmiast zadziała w przypadku nieumyślnego zarysowania rowerem samochodu, a nawet w wyniku spowodowania wypadku komunikacyjnego, zarówno z udziałem pojazdu jak, i pieszego.

Jazda rowerem w mieście bądź w terenie wiąże się niekiedy z pozostawieniem pojazdu w miejscach do tego przeznaczonych. Wszelkie zabezpieczenia w postaci antykradzieżowych blokad oraz alarmów nie zawsze zdają egzamin. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie nawet niezwykle solidne u-locki się sprawdzają. Z kolei monitoring nie zawsze obejmuje miejsca parkingowe. Ubezpieczenie roweru cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli jednośladów. Padają one łupem złodziei bez względu na ich wartość. Wykupienie polisy to doskonały sposób na to, aby uniknąć problemów związanych z utratą jednośladu.

Ubezpieczenie wszystkich typów rowerów

Bez względu na posiadany rower bezpieczeństwo rowerzysty, jak i jego pojazdu jest zawsze najważniejsze. Dla osób zajmujących się czynnie kolarstwem bądź aktywnie uprawiających tego typu dyscyplinę wartość roweru i jego wyposażenie stanowi znaczny koszt finansowy. Wszechstronna ochrona obejmuje:

  • ochronę pojazdu,
  • pokrycie szkód,
  • finansowe wsparcie w razie wypadku,
  • odszkodowanie za utracony bagaż.

Możliwość rozszerzenia ubezpieczenia stwarza dogodne warunki dla osób uprawiających sporty wysokiego ryzyka oraz biorących udział w zawodach amatorskich. Zarówno rower crossowy, jak i trekkingowy lub górski niesie zagrożenie podczas jazdy w trudnym terenie. Niekiedy wypadek niesie za sobą uszczerbek na zdrowiu. Wiąże się z tym konieczność skorzystania z pomocy medycznej, a nawet hospitalizacji. Tego typu zdarzenia związane są niemożliwością wykonywania pracy zarobkowej. Zatem warto rozszerzyć ubezpieczenie rowerzysty o dzienne świadczenie szpitalne. W zależności od składki rowerzysta otrzyma określoną kwotę na dany dzień. Ubezpieczenie obejmuje również ochronę od następstw wypadków śmiertelnych.

Jak dokonać ubezpieczenia OC rowerzysty?

Niezwykle dogodna forma skorzystania z OC rowerzysty nie wymaga zawarcia umowy w siedzibie firmy ubezpieczeniowej. Wykupić ubezpieczenie można drogą online. Wszelkie formalności oraz wyliczenie składki trwa dosłownie chwilę. Kalkulator wyliczeniowy pozwala na rozszerzenie ochrony. Zakres oraz sumy ubezpieczenia dostosowane są do własnych potrzeb. Opłata składki ubezpieczeniowej jest płatna zgodnie z postanowieniami umowy. Może być zawarta na wpłatę jednorazową lub w ratach, płatną gotówką albo przelewem.