Jakie ubezpieczenie rowerowe godne jest polecenia?

Jakie ubezpieczenie rowerowe godne jest polecenia?

Branża ubezpieczeniowa oferuje swoim klientom bardzo szeroki wachlarz świadczonych usług. Mogą to być zatem polisy na życie, dom, mieszkanie czy na samochód. Rozważając zakup tego typu produktów warto zwrócić uwagę również na ubezpieczenie rowerowe (więcej na temat polisy: https://pewnienarower.pl/), które polecane jest dla wszystkich użytkowników jednośladów.

Dlaczego warto posiadać godne polecenia ubezpieczenie rowerowe?

Dobre ubezpieczenie rowerowe to produkt, który chroni użytkownika roweru w przypadku:

  • kradzieży jednośladu,
  • kolizji lub wypadku z jego udziałem.

Nie można bowiem zapominać o tym, że nawet podczas rekreacyjnej jazdy dochodzić może do nieprzewidzianych sytuacji, które mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Poza tym, rowery były, są i niestety zapewne będą obiektem kradzieży. W celu uniknięcia tego typu sytuacji wskazane jest zakupienie odpowiedniego zabezpieczenia. Poza tym, ramy rowerów powinny być znakowane przez funkcjonariuszy policji, ponieważ może to skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei. Niemniej jednak warto podkreślić, że żadne zabezpieczenie nie daje pełnej ochrony przed tego typu nieprzyjemnymi sytuacjami.

Na jakie ubezpieczenie warto się zatem zdecydować?

Firmy ubezpieczeniowe oferują produkty zróżnicowane pod względem zakresu czy ceny. Wszystkie te elementy powinny być brane pod uwagę podczas wyboru konkretnego produktu. Poza tym, warto pamiętać o zweryfikowaniu wskazanych w polisie gwarantowanych sum ubezpieczenia.

Od czego może zależeć wysokość polisy?


Wysokość polisy może być uwarunkowywana od rodzaju podejmowanej aktywności. W przypadku jazdy codziennej o charakterze rekreacyjnym zwykle nie ma problemu z wykupieniem określonej polisy oraz wypłatą odszkodowania w razie takiej konieczności. Problemy mogą się jednak pojawić w przypadku jazdy wyczynowej.

Jakie rodzaje ubezpieczeń rowerowych oferowane są dla użytkowników jednośladów?

Firmy ubezpieczeniowe oferują rowerzystom różnorodne polisy. Wśród tego typu produktów wymienić można:

  1. ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków – tego typu produkty zapewniają ochronę użytkownika roweru w przypadku między innymi złamania czy skręcenia kończyny.
  2. ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – tego typu polisa jest pomocna w przypadku kolizji czy wypadków spowodowanych przez rowerzystę.
  3. ubezpieczenie od kradzieży roweru – tego typu sytuacje mogą mieć związek z rabunkiem. Wówczas zagrożone jest nie tylko samo mienie, ale również zdrowie i życie rowerzysty. Poza tym, do kradzieży może dojść podczas przechowywania roweru w garażu lub w piwnicy.