Czy można wykupić OC na rower?

Czy można wykupić OC na rower?

Ubezpieczenie roweru to opcja, na którą decyduje się coraz więcej odpowiedzialnych rowerzystów. W razie wypadku i uszkodzenia naszego pojazdu można w ten sposób łatwo pokryć straty. Co jednak, jeżeli sami spowodujemy wypadek i ucierpi w nim pojazd innego kierowcy? Zazwyczaj sprawa taka ląduje w sądzie, który decyduje o wysokości odszkodowania. Można się tego ustrzec, decydując się na wykupienie OC roweru.

Dlaczego OC roweru jest potrzebne?

W pierwszej kolejności należy wyjaśnić sobie, czym właściwie jest ubezpieczenie OC. Jest to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i nie stosuje się go w sytuacji, w której w wypadku poniesiemy szkodę, ale wtedy, kiedy sami tę szkodę spowodujemy i ucierpi na tym pojazd innego uczestnika ruchu. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, jednak opłacać je muszą tylko właściciele samochodów, motocykli i poruszających się po drogach pojazdów rolniczych. Warunki ubezpieczenie tego rodzaju są stałe, określają je przepisy prawa. Ubezpieczyciele pomiędzy sobą różnią się wyłącznie proponowaną kwotą stawek, tym, jak naliczane są zniżki i ewentualnymi dodatkowymi usługami w cenie. Nie każdy jednak wie, że OC wykupić można również dobrowolnie na inny rodzaj pojazdu, niż wspomniane wcześniej. W tym również na rower. Co ono daje? To oczywiste, że rowerzyści również powodują wypadki. Jeżeli ucierpi w nich kierowca prowadzący samochód, to należeć będzie mu się odszkodowanie i może wnieść sprawę do sądu. Jeżeli przy tym pojazd przedstawia znaczną wartość, a uszkodzenia będą duże, to kwota odszkodowania może okazać się przytłaczająca. OC na rower (szczegóły oferty: https://pewnienarower.pl/) pozwala tego uniknąć.

Jak działa OC na rower i gdzie je wykupić?

OC na rower działa w bardzo prosty sposób. Raz w roku opłaca się składkę w ustalonej wysokości. W niektórych przypadkach składka może być wpłacana również w ratach. Kiedy rowerzysta spowoduje wypadek, to odszkodowanie za uszkodzenia pojazdu dla poszkodowanego kierowcy będą wypłacone z ubezpieczenia, dokładnie tak samo, jak dzieje się to w przypadku OC na samochód. Jeżeli żaden wypadek się nie zdarzy, to oprócz poczucia bezpieczeństwa nic na tym nie zyskamy. Do wypadków jednak dochodzi i raczej nikt się ich nie spodziewa. W takiej sytuacji wykupione OC pomoże nam uniknąć kosztów, które mogą być wyższe, niż nasze finansowe możliwości. Pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie takie ubezpieczenie można wykupić. Obecnie oferują takie rozwiązanie wszyscy najwięksi ubezpieczyciele, więc nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem odpowiedniej oferty dla siebie.